Ing. Petr Havlíček


Vyučuje kurzy:

Hygiena sportu a výživa


Zkušenosti a kvalifikace:

Výživový poradce

Na krásné zážitky a hezké chvíle s rodinou,
na to je potřeba být v kondici

Jsem výživový specialista, který mění všechny své vědomosti a zkušenosti v praktickou pomoc s hubnutím, jídelníčky a zdravým životním stylem. Pro sportovce, známé osobnosti a lidi jako jste Vy.  

Každý sice ví, že zdraví má jenom jedno. Málokdo se však snaží naložit s ním nejlépe, jak může. A já se snaží ukázat cestu ke zdravému životnímu stylu těm, kteří o to stojí.

Mezi spolužáky ale o mně kolovalo, že dokážu podávat nejlepší krmné dávky.

Kdybyste se mě jako dítěte zeptali, čím se chci stát, jednoznačně bych odpověděl: "Budu veterinářem." Můj sen mě popohnal na Vysokou školu zemědělskou v Brně. Obor zootechnika se specializací na potravinářské technologie. Už tady jsem se začal zajímat o stravování – krmení zvířat.

Kulturista před revolucí: Kde vzít informace o výživě?

V 18 jsem propadl kulturistice. Bavilo mě cvičit. Jenže to bylo ještě před rokem 1989. Sami si umíte představit, jak těžké bylo získat dostatek informací o správné sportovní výživě. A dělat kulturistiku bez výživy zkrátka nejde.

Snažil jsem se dopídit ke každé informaci, která měla co dočinění s výživou. Nadchlo mě to natolik, že jsem se do toho ponořil a do dnešního dne jsem se z toho nevynořil. Začátkem 90. let jsem k tomu začal trénovat ve fitness centru, kde se bez řešení stravy pro profesionální sportovce a nadšence neobejdete.

Po dokončení vysoké jsem měl v hlavě srovnáno.

Když jsem opouštěl výšku s diplomem v ruce, byl jsem rozhodnutý: Výživa a vše, co se kolem ní točí, je moje budoucnost.

Začal jsem jako odborný konzultant ve společnosti HC Compact, pokračoval ve firmě Energus a Nutrend.

Lidi jedí dost blbě. Chtěl jsem a stále to chci měnit.

Lidi jí špatně, protože se raději honí za penězi, novým autem… Za věcmi, které je baví pár dní. Přitom zdraví je nejzákladnějším kamenem pro spokojený život.

Proto jsem se stal jedním z odborníků časopisu Dieta a hlavním garantem soutěže Hubneme do plavek. Proto jsem byl dlouhých krásných 8 let odborným garantem a spolumoderátorem pořadů Jste to, co jíte a Souboj v těžké váze. Proto jsem s Petrou Lamschovou napsal 6 knížek o zdravém stravování. Proto jsem založil Centrum Petra Havlíčka, ve kterém pohlížíme na zdravý životní styl z více úhlů.

Snažím se ke komplikovaným věcem přistupovat jednoduše a se zdravým selským rozumem.

Vím, že zdravý životní styl se mnohým může zdát složitý. Ani se tomu nedivím. Jenže nic není jenom černé a bílé. Neexistuje ani žádný univerzální recept na zdravý životní styl.

Rád jím a baví mě žít zdravě. Těší mě, když to tak cítíte i Vy.

Galerie

Copyright © 2013- T.C. R.A.K., z.s. All rights reserved. Created by Marek