Hanka Kynychová


Vyučuje kurzy:

Sportovní příprava


Zkušenosti a kvalifikace:

Cvičitelka aerobiku

Říkejte mi prosím HANKO, ne Hano, děkuji :-)

V roce 1968 jsem se narodila v Kroměříži. Od dětství jsem se věnovala sportu, nejvíce mě však zaujala gymnastika. Od té pak byl už jen krůček k aerobiku.

Po té, co jsem ukončila střední zahradnickou školu v Bzenci, rozhodla jsem se pro studium (nástavba s maturitou) na pedagogické škole, obor vychovatelka. Pracovala jsem pak v domově mládeže v Kroměříži jako vychovatelka volnočasových aktivit. Měla jsem na starosti posilovnu, tělocvičnu. Moc mě to bavilo. Celou svojí pracovní dobu jsem totiž trávila v teplákách :-)

A najednou mě oslovil aerobik a já se za ním vydala do Prahy. Byla jsem čerstvě rozvedená a natěšená na to, co mi život přinese. Vystudovala jsem Českou školu aerobiku Heleny Jarkovské a pracovala jsem nejen jako cvičitelka, ale i jako recepční u Heleny ve fitku. V té době jsem natáčela OK Jump, cvičební pořady pro Českou televizi a rozhodla jsem se závodit ve sportovním aerobiku. Je to krásný, ale náročný sport. Mě se podařilo dvakrát získat bronzovou medaili - bylo to v letech 1995 a 1996. Začala jsem natáčet videokazety a jezdila jsem cvičit po celé Praze a ČR. Kromě toho, že se mi splnil sen a dělala jsem práci, která mě baví, potkala jsem i skvělého muže, Jindřicha. V roce 1999 se nám narodil syn Filip. Narodil se v den výročí naší svatby a na den dětí 1. června.

Krátce po narození Filípka jsem dostala nabídku z TV Nova cvičit ve Snídani s Novou. Bylo to velké rozhodnutí - být máma nebo se věnovat vysněné kariéře? Moc mi tenkrát pomohl můj muž. Zůstal na mateřské a já mohla být několik let každé ráno na televizní obrazovce. Byl to velký zvrat v mé kariéře. Otevřela jsem vlastní fitko, založila edici DVD Hejbejse, začala jsem moderovat, jezdila jsem po celé ČR se cvičením, do rádií, moderovat, focení, rozhovory.... Velmi náročné, ale krásné období.

Snídaně s Novou skončila, já jsem přestěhovala fitko z Roztyl do Modřan a pořád jsem měla pocit, že svoje štěstí musím někde vrátit. A tak jsem vymyslela projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou (tenkrát s Novou). Psal se rok 2007. Projekt se věnoval (a doposud věnuje) dětem z dětských domovů - tedy jejich volnočasovým aktivitám a vzdělání. Protože Hejbejte se a zpívejte se stal jedním z nejoblíbenějších projektů u dětí z dětských domovů, založila jsem občanské sdružení Dětské domovy v pohybu, které jsem pak přetransformovala na Nadační fond Hanky Kynychové, který kromě projektu Hejbejte se a zpívejte pořádá mnoho dalších aktivit pro děti z dětských domovů a osvětových programů pro veřejnost, abychom zlepšili vnímání dětí z dětských domovů. Razím totiž heslo: Pomáhat je normální. Já pomáhám dětem v dětských domovech. Za ten pocit to stojí!

A protože nám doma bylo smutno, tak jsem vlastě současně se založením projektu pro dětské domovy, otěhotněla. Čekala jsem dvojčátka, Alexandru a Sofii, které se narodily 27. 11. 2008.

V Modřanech už mě po deseti letech netěšilo předcvičovat, proto jsme se s manželem rozhodli, že se poohlédneme po jiném prostoru pro fitko, někde na lukrativnějším místě. Našli jsme krásný prostor na Pankráci hned u metra a po mnohých peripetiích a náročné přestavbě jsme v roce 2017 otevřeli nové Fitko Hanky Kynychové s posilovnou a se čtyřmi sály na skupinové lekce. Ve fitku trávím většinu svého času. Starám se o jeho chod, cvičím denně až tři hodiny pro veřejnost a věnuji se i individuálním tréninkům.

Také jsem se stala tváří projektu Policie ČR Zkus to říct a uspořádali jsme dva ročníky tour Pohyb pomáhá, kde jsme se snažily ženám poradit, pomoct a vlastně i přiblížit problematiku domácího násilí, kterým jsem si i já před mnoha a mnoha lety prošla s jedním ze svých partnerů.

Rozhodla jsem se vytvořit svoje fitness programy, kde jsem zúročila vše, co jsem se za roky cvičení naučila. Dala jsem dohromady komplexní tréninky, které vám posílí, zpevní, zformují a protáhnout celé vaše tělo – Břišní pekáč, Postava snů, Pevný  zadek a Pružné tělo.

Vlastím edici cvičebních DVD, která skýtá 19 titulů plus dva těhotenské speciály. Protože doba prokročila, další DVD už asi nevydám a rozhodla jsem se v době pandemie koronaviru věnovat online cvičení. Cvičím online lekce na webu svého fitka (www.kynychova-fitko.cz) a připravuji cvičební videa i na svoje sociální sítě. Facebook a Instagram se stal mojí každodenní součástí života a využívám jej nejen ke komunikaci s fanoušky, ale také s klienty mého fitka na speciálním FB účtu Fitko Hanky Kynychové.
Vydala jsem také tři knihy o zdravém životním stylu a v roce 2019 také motivační fitness diář.

Před dvěma lety jsem se rozhodla uvést na trh svoji sportovní kolekci oblečení, která nese moderní název #sportovnikolekceHK. Najdete zde pohodlné střihy a materiály vhodné na cvičení, které jsou podtržené originálním designem. Snažila jsem se svým týmem přijít s něčím novým. Snažíme se, aby kolekce byla vždy barevná, veselá a ženy se v každém kousku skvěle cítily. Vyvíjím také řadu svých doplňků stravy, zatím jsou na trhu dvě vlaštovky v podobě magnezia Mad Mag a spalovače CarniJet.

 Moderovala jsem pořad Supermáma na TV Metropol a stále moderuji pořad Vychytávky Extra na TV Prima.

Když situace dovolí, jezdím cvičit, moderovat a porotcovat po celé republice, věnuji se cvičení pro děti.

S manželem Jindřichem máme tři děti (syn Filip 21 let, dcery Sofie a Alexandra 13 let) a žijeme v domečku na okraji Prahy, který můj muž navrhl a postavil.

Galerie

Copyright © 2013- T.C. R.A.K., z.s. All rights reserved. Created by Marek